בואו להכיר את קהילת אופקים

מה אנחנו מציעים?

הסיור מספק חוויה ייחודית הנותנת הזדמנות להציץ אל תוך מאבקם של עיירות הפיתוח במדינת ישראל. דרך מפגש אישי עם פעיל חברתי מקומי אשר גדל באופקים אתם מוזמנים לחוות נקודות מבט שונות על הקמת אופקים, מאז היותה תחנת הטרקטורים של המועצה ועד להפיכתה לעיר. כל זאת יתבצע תוך רכיבה על אופניים (אותן תקבלו במקום),  זאת תוך חשיפה לעשייה החברתית והיכרות אישית עם דמויות עירוניות מובילות ועם חברי קהילת 'אחוזת נגב' המתמקדת בהעצמה קהילתית ושינוי חברתי באופקים בפרט ובנגב בכלל.

פרטי הסיור :

  • גודל הקבוצה – עד 25 אנשים.
  • משך הסיור – שעתיים ורבע.
  • גילאים – 18+.
  • קיימת אפשרות התנדבותית בגינה הקהילתית.
  • ניתן להזמין ארוחה במקום.

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחץ כאן

מי אנחנו?

קהילת 'אחוזת נגב' הינה קבוצה של אזרחים חילוניים, דתיים, צעירים ובוגרים, גברים ונשים, תושבי הנגב בעלי חזון. חברי הקהילה מתמקדים בעשייה, העצמה קהילתית ובשינוי חברתי, על מנת להוביל לשינוי בעיר אופקים בפרט ובנגב בכלל ע"י הפעלת מרכזים קהילתיים ופרוייקטים מחוללת צמיחה. הקהילה מונה כ 40 משפחות וקיימת מאז 2007. אנו דואגים לאתר צרכים  ומקורות בעלי נטייה לצמיחה, אישית וכללית ומרכזים אליהם משאבים, תשומת לב, חשיבה, כוחות רעננים. 

לא נוכל לשנות את העולם לגמרי, אך נוכל לשדרג את עצמנו למקום אחר ראוי וטוב יותר. נוכל לקחת אחריות, להפעיל מערכות גדולות, לדאוג לעצמנו בעשייה. נוכל לדאוג שכסף יזרום לכיווני צמיחה ופחות לכיווני שיגרה ואוכלוסייה צרכנית. נוכל לקחת את אלה שלהם פוטנציאל גדול ולטפח אותם אל עבר ההצלחה. ואם כבר רבים וטובים עסוקים בעולם (נצרך) של חלוקת מזון, אנחנו ניקח על עצמנו ללמד חלק מהאנשים לדוג. כך הקמנו את העמותה הקהילתית -אחוזת נגב שמטרתה לקיחת אחריות ומנהיגות לעצמנו. תפקידיה לטפח ילדים, קבוצות ופרויקטים למצויינות בכמה תחומים עיקריים: מצויינות פורמאלית, הצטיינויות ספציפיות ובלתי סקטוריאליות, טיפוח פעילויות חברתיות, העצמת הקהילה, העצמה מנהיגותית, העצמת העיר ההתיישבות והתושב.

לאתר "אחוזת הנגב"