בואו להכיר את קהילת מעלות

 מה אנחנו מציעים?

חוויה ייחודית המחברת בין הזהות האישית לזהות היהודית דרך סיפורן המרתק של אמניות בעלות תשובה. במהלך הסיור יוזמנו המבקרים לביתהן של האמניות, אשר מנחות את הקבוצה ביצירת מנדלות וקרמיקה תוך הזדמנות להכיר ברובד האישי, ליצור חוויה אותנטית ולצאת בסוף הסיור עם יצירה משלהם.

במהלך הביקור נפגוש את חברי הקהילה שהינם חרדים בעלי תשובה, שישתפו אותנו בחזונם ומעשיהם לגשר בין העולם החילוני והחרדי – השונים כל כך, על עשייה חברתית בפריפריה, ועל החיים המשותפים בשכנות טובה עם חילונים, ערבים ועולים מרוסיה.

פרטי הסיור :

  • גודל הקבוצה – עד 50 אנשים.
  • משך הסיור – שעתיים.
  • גילאים – 16+
  • ישנה אפשרות להזמנת ארוחה כשרה בביקור
  • הסיור ניתן להרחבה (עבודה בגינה קהילתית, פגישה עם מוזקאים מהקהילה ועוד)

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחץ כאן

מי אנחנו?

קהילת 'שדה צופים' הוקמה לפני כ-15 שנה בביתר עילית על-ידי הרב עודד ניצני.
הרב ניצני, כבעל-תשובה ותיק, ראה את הצורך הגדול במתן מענה הולם לבעלי-התשובה במישורי החיים השונים והקים את הקהילה כמענה ראשוני לאתגר גדול זה. הקהילה הלכה והתפתחה ובמשך השנים התגבשה תפיסה תורנית-חברתית לגבי תפקיד הקהילה הן בחיי בעלי-התשובה עצמם, והן ביחס לסביבתם. עליית הקהילה למעלות הינה פועל יוצא של החזון החברתי והקהילתי הזה, כחלק מיישוב הגליל ותרומה לחברה הישראלית.
הקהילה מתבססת על בניית אורח-חיים המשלב לימוד תורה, עבודה ומעורבות חברתית.

הקהילה הקימה ומפעילה בית-ספר מרכזי (תלמוד תורה), המהווה את לב הקהילה ומשקף את חזונה החברתי-חינוכי. מדובר במוסד שונה מהמוכר בתחום, שכן הוא משלב לימודי קודש ברמה גבוהה עם לימודי אמנות, יצירה ומדעים. בנוסף, אנו מחנכים את הילדים לחיי מעורבות בקהילה, ולאחריות חברתית ולאומית. המוסד פתוח לציבור הרחב ומזמין אליו קהלים מגוונים.

לאתר קהילה "שדה צופים"