בואו להכיר את קהילת שובה

מה אנחנו מציעים?

בואו להיסחף במפגש אנושי-מוסיקלי מרגש בביתו של מוסיקאי חסידי, במהלכו תלמדו ליצור שפה משותפת באמצעות נגינה על מגוון כלים, עד שתחוו את ההרמוניה המוסיקלית-חברתית, אליו שואף המנחה להגיע (בקהילה כמו במוסיקה). במהלך המפגש חושף קובי את סיפור מסעו המרתק – מהחילוניות לאורח חיים דתי, ומציג את קהילתו החסידית-ישראלית, הפועלת לגשר בין העולם הדתי והחילוני דרך פעילויות חברתיות בעוטף עזה.

פרטי הסיור :

  • גודל הקבוצה – עד 40 אנשים.
  • משך הסיור – עד שעה וחצי.
  • גילאים – 16+.
  • ניתן להוסיף ארוחה כשרה מחברת קהילה.
  • בסמיכות לחגי ומועדי ישראל ניתן להוסיף פעילויות רלוונטיות.
  • ניתן להוסיף סיורים בקברי צדיקים בנתיבות ובאיזור הדרום.

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחץ כאן

מי אנחנו?

גרעין שובה הנו גרעין חסידי ארץ ישראלי ששם לעצמו כמטרה לחיות חיים של חיבור בין תורה לחיים. בין יתר המוקדים של העשייה והלימוד נמצא נושא הקיימות כנושא מרכזי סביבו הקהילה צומחת. הגרעין צמח מתוך תחושה שרוצים לברוא משהו חדש– מקום שיחיה אורח חיים יהודי שבו הסביבה היא חלק משגרת הדת ולא מותרות מהעולם המערבי.

לגרעין התאגדו משפחות של חוזרים בתשובה ודתיים מבית: חב"ד, ברסלב, אשלג והרב קוק –  ליצור קהילה עובדת – סביב שלושה מוקדים מרכזיים: זמן יהודי, תיקון המקום – קיימות יהודית והעלאת ח"ן המקום ועבודת נפש קהילתית. 

גרעין שובה מפעיל מיזם הנקרא "כְּחִצִּים" :  לדעתם יש צורך במחנכים שהנם מספיק צעירים בכדי להתחבר לעולם של הנוער, ועם זאת מספיק בוגרים בכדי להוות עבורם מודל לחיקוי ולאימוץ של ערכים כגון לימוד, עבודה, כיבוד הורים ומורים ודרך ארץ. מיזם זה בא לתת מענה לסוגייה באמצעות הכנסת כח-אדם איכותי על בסיס גרעין שובה לעבודת-עומק חינוכית לאורך זמן תוך שילוב עבודה והתנסות מעשית במטרה לעשות שימוש במגוון רחב של אינטליגנציות ויכולות בעולמם של הנערים.